Klub Szalonych Dziewic – odcinek 1

Klub Szalonych Dziewic - Karolina i Daria

Karolina i Daria w pubie "Stołówka" foto:ksd.plejada.pl

Magda, Daria, Joanna i Karolina, cztery przyjaciółki, żywiołowe, pełne planów na przyszłość, śmiałe i niezależne spotykają się w pubie “Stołówka”, którego właścicielka jest Edyta. Dziewczyny piją swojego ulubionego drinka, który powstał właśnie w tym pubie na ich cześć, na cześć Szalonych Dziewic, które chcą podbić świat swoja przebojowością, urodą oraz intelektem.

Magda zdradza koleżankom, iż jest szansa, aby została redaktorem naczelnym pisma “Nieruchomości i Inwestycje”, jednak nie takiej informacji spodziewały się od niej przyjaciółki. Od pewnego czasu Magda i jej mąż Jan, starają się o dziecko, jednak Magda nie zachodzi w ciążę. Udają się z tym do specjalisty próbując szukać innych rozwiązań. Jednak dziewczyna nie uważa, że to dobry moment na macierzyństwo. Otwierają się przed nią drzwi do kariery i chcę tą szanse wykorzystać.

Joanna jest prawniczką, której powierzono sprawę reprezentowania pracownika rzekomo niesłusznie zwolnionego z firmy, której przewodzi Jan. Mąż Magdy nie chce iść na zaproponowaną mu ugodę.

Karolina, właścicielka gabinetu z masażem, podczas rozmowy z Darią, informuję przyjaciółkę, że jest w ciąży, którą zamierza usunąć.
Ta sytuacja spowodowała powołanie przez dziewczyny sztabu kryzysowego. Wszystkie spotykają się w stołówce, aby omówić problemy Karoliny, która jest w ciąży z nieznanym jej, spotkanym przypadkowo Michałem.

Joanna kilkukrotnie spotyka się z Markiem Borkowskim, jakoby niesłusznie zwolnionym pracownikiem, w celu przekazania jej dokumentów odnośnie rozprawy. Marek usilnie stara się poderwać dziewczynę. Pomimo początkowych oporów, Joanna daje się namówić na randkę, której finałem były namiętne pocałunki pod jej mieszkaniem. Niestety tylko na pocałunkach kończy się wieczór dla tej pary.

Lekko pijana Magda odbywa rozmowę z Janem, w której dochodzą do wniosku, że zmienili się oboje od momentu poznania. Przestali wsłuchiwać się wzajemnie we własne potrzeby. Skutkiem tej rozmowy była decyzja Mady o chwilowej wyprowadzce do Joanny. Jan zgadza się na to i przyjmuje zaistniałą sytuację ze spokojem tylko dlatego, iż uważa, ze dziewczyna nie wytrzyma długo rozłąki i już następnego dnia wróci do domu.

Przyjaciółki w pubie "Stołówka"

Przyjaciółki w pubie "Stołówka" foto:ksd.plejada.pl

Przyjaciółki po trudnych chwilach potykają się w pubie. Sprawy nie potoczyły się tak, jak dziewczyny sobie zakładały. Magda dostała awans na stanowisko vice naczelnej czasopisma “Omnibus”, Karolina przedstawia dziewczynom swojego chłopaka Michała.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.